مقالات

ابدومینو پلاستی چیست؟

ابدومینو پلاستی چیست؟
ابدومینو پلاستی یک روش عمل زیبایی است که در ان با از بین بردن چربی و پوست اضافه و سفت کردن ماهیچه ،شکم را صاف می کنند . ابدومینوپلاستی یک عمل بزرگ است و قبل از این عمل بیمار باید بدن خود را به طور کامل تجزیه و تحلیل کند و بعد تصمیم نهایی را بگیرد . زمانی باید عمل ابدومینوپلاستی را انجام دهید که تمام راههای لاغری نظیر رژیم و ورزش را پیموده باشید و اخرین گزینه تان عمل ابدومینو پلاستی باشد .
چه کسانی میتوانند ابدومینو پلاستی را انجام بدهند؟
عمل ابدومینوپلاستی هم برای اقایان و هم برای خانم ها انجام می شود . این عمل برای افرادی است که شکمی شل و افتاده دارند . شما نباید ابدومینو پلاستی را با لیپوساکشن اشتباه بگیرید.
چه موقع باید از عمل ابدومینو پلاستی باید اجتناب کنید؟
اگر شما خانمی هستید که در فکر این که در اینده باردار شوید بهتر است این عمل را به بعد بارداری موکول کنید.
آیا هنوز در حال برنامه برای لاغر شدن خود دارید ؟
شما نباید تا زمانیکه وزن خود را تثبیت نکرد هاید به فکر ابدومینوپلاستی باشید .
کسانی که جای زخم برایشان مهم است بهتر بدانند که با عمل ابدومینوپلاسیت تا مدت طولانی اثر زخم بر روی بدن انها باقی می ماند.
در مرکز زیبایی جلیل کرم نژاد در مورد تمام موارد بالا با شما صحبت میکنیم و در کنار شما به نتیجه مطلوب می رسیم.
مراقبت های بعد از عمل ابدومینوپلاستی :
عمل ابدومینو پلاستی عمل سنگینی است و ممکن است دو الی پنج ساعت طول بکشد .
اگر شما فردی سیگاری هستید ما به شما پیشنهاد می دهیم که دو هفته قبل و دو هفته بعد از عمل سیگار خود را ترک کنید.
نیاز نیست قبل از جراحی شما رژیم داشته باشید اما بهتر است بعد از عمل ابدومینوپلاستی شما رژیم سالمی داشته باشید این رژیم به بهبودی شما کمک میکند.
قبل از عمل ابدومینوپلاستی پزشک ابدومینو پلاست از شما در مورد داروهای مصرفی سوال می کند و ممکن است برای مدتی مصرف داروهای قبلی تان برای شما متوقف شود و همچنین در این دوره از داروهای گیاهی پرهیز کنید.

ابدو مینوپلاستی در مرکز زیبایی دکتر جلیل کرم نژاد

ابدو مینوپلاستی در مرکز زیبایی دکتر جلیل کرم نژاد:
عمل ابدومینوپلاستی عمل سنگینی است بهتر است قبل از جراحی منزل خود را اماده کنید :
⦁ بسته های یخ
⦁ لباس های راحتی که به اسانی بپوشید
⦁ دوش دستی حمام
⦁ صندلی حمام
⦁ بعد از عمل نیاز یک همراه الزامی است اگر تنها زندگی می کنید باید حداقل برای شب اول یک همراه داشته باشید
ابدومینو پلاستی چگونه انجام می شود؟
این عمل سنگینی است ممکن است بین یک تا پنج ساعت طول بکشد و در بیمارستان انجام می شود و با توجه به شرایط شما مدت بستری در بیمارستان برای هر کسی فرق میکند .
عوارض احتمالی بعد از عمل ابدومینوپلاستی :
⦁ در روز های بعد از جراحی ،درد و توروم دارید و این درد ممکن است چند هفته یا چند ماه طول بکشد پزشک داروهای مسکن برای شما تجویز میکند تا درد را کمی کنترل کنید.
⦁ ممکن است بعد از عمل ابدومینوپلاستی احساس بی حسی ،کبودی و خستگی داشته باشید و مانند هر عمل دیگری عوارض از قبیل عفونت و خونریزی دارد . بیماریهای قلبی ، دیابت و کم خونی ممکن است عوارض بیشتری داشته باشند.
⦁ اثر زخم ممکن است تا مدت ها بر روی پوست شما بماند در بعضی مواقع دکتر کرم یا پماد خاصی را برای شما تجویز میکند که رد زخم را بهبود دهد.
مراقبت های بعد از عمل ابدومینوپلاستی:
مرکز زیبایی دکتر جلیل کرم نژاد تمام موارد لازم را بعد از عمل به شما گوشزد میکند . ممکن است یک قسمت یا چند قسمت از شکم شما عمل شده باشد شما باید تمام دستورالعمل های پزشک را در مورد چگونگی مراقبت و تعویض باند در روزهای بعد از عمل جراحی انجام دهید. همچنین پزشک در مورد بهترین موقعیت برای خوابیدن و نشستن برای کمک به کاهش درد به شما آموزش می دهد.
شما باید فعالیت شدید را حداقل به مدت شش هفته محدود کنید .

پزشک رینو پلاست

پزشک رینو پلاست
در مرکز زیبایی دکتر جلیل کرم نژاد عمل بینی های گوشتی مانند بینی های استخوانی به بهترین شکل ممکن انجام می شود اما کسانیکه دارای بینی گوشتی هستند باید توقع خودشان را محدودتر کنند اگرچه که با بکار گیری به روز ترین روش های عمل رینو پلاست و مهارت پژشک رینو پلاست دستیابی هرچه بهتر برای بینی های گوشتی امکان پذیر شده است.
آیا رینو پلاستی یک عمل ساده است؟
خیر ، عمل رینو پلاستی یک عمل چالش برانگیز است و مهارت پزشک رینوپلاست در آن خیلی دخیل است. در حین عمل بینی یک تصویر سه بعدی در وسط صورتتان دارد . تغییرات در رینوپلاستی بسیار اندک است اما این تغییرات تفاوت زیادی در نحوه ظاهری بینی و عملکردهای ان ایجاد میکند . از انجا که این تغییرات کوچک هستند بنابراین کوچکترین خطا ممکن است فاجعه ای ببار بیاورد.
آیا بعد از عمل رینوپلاست باید در بیمارستان بمانیم؟
تقریبا بعد از عمل اکثر بیماران اجازه مرخص شدن از بیمارستان را دارند مگر اینکه دارای شرایط خاصی مانند تهوع و غیره باشند که نیاز باشد شب در بیمارستان بمانند.
مدت زمان بهبودی برای عمل رینوپلاستی :
معمولا پزشک رینو پلاست برای گرفتن مرخصی یک هفته را پیشنهاد می دهد . شما بعد از عمل هرروز که می گذرد حالتان بهتر می شود و اکثر بیماران بعد از یک هفته به حالت جسمی قبلی شان بر می گردند.
بعد از جراحی توروم وجود خواهد داشت و ممکن است چند ماه طول بکشد.
خطرات عمل رینو پلاست:
تمامی عمل ها دارای خطراتی هستند اما خوشبختانه عمل رینو پلاست عوارض بسیار کمی دارد و پزشک رینو پلاست قبل از عمل در مورد خطرات احتمالی با شما صحبت خواهد کرد.
قبل از جراحی پزشک رینو پلاستی به شما کمک می کند تا از نظر روحی شرایط خوبی داشته باشد و همچنین برای دریافت حق بیمه شما را راهنمایی می کنند.

تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس
امروزه یکی از رایج ترین روش های زیبایی ، تزریق بوتاکس است . ترکیبات بوتاکس از یک نوع سم به نام بوتولینوم است (جنس سم پروتیئن است) که با تزریق زیر پوست باعث بی حرکت ماندن یا به نوعی فلج کردن (موقت) ماهیچه های آن ناحیه خواهد شد ، همین امر سبب باز کردن چین و چروک ها می شود و پوستی بسیار صاف و ظاهری جوان برای شما به ارمغان می آوررد.
این تاثیرات مثبت تا مدت زمان محدودی دوام خواهند داشت و پس از گذشت زمان ، نیاز به تمدید دارند. این دوام معمولا 4 تا 6 ماه ماندگار است که با توجه به پوست های مختلف در افراد متفاوت ، مسلما این ماندگاری یکسان نیست. اما معمولا زمان بوتاکس بعدی را خودتان با توجه به حرکات آن ناحیه از صورتتان ، میتوانید تشخیص دهید. زمانی که تاثیر بوتاکس به طور کامل از بین نرفته اما خیلی ضعیف تر شده است ، به معنای نوبت تزریق بعدی است. دوز استفاده شده برای تزریق کاملا به تشخیص پزشک زیبایی وابسته است هم چنان با توجه به منطقه ی تزریق! از بوتاکس می توان برای پیشانی ، دور چشم ها ، خط خنده ، لیفت ابرو ها و از بین بردن چروک های اطراف بینی استفاده کرد.
اما تزریق بوتاکس برای کدام افراد ممنوع است؟
افرادی که زیر 18 سال هستند.
افرادی که سلول های ایمنی ضعیفی دارند یا مبتلا به عفونت های فعال می باشند.
خانم هایی که در زمان شیر دهی یا بارداری می باشند.
بیماران مبتلا به نارسایی کلیه و یا ام اس
بیماران مبتلا به ناراحتی قلبی
بوتاکس عملی بسیار سریع ( بدون نیاز به هیچ گونه بیهوشی) و بدون درد و کم خطر است که طی یک جلسه توسط پزشک زیبایی مجرب ، به زیر پوست شما تزریق می شود.
پس از طی چند روز تا یک هفته ، مواد بوتاکس اثر خود را می گذارند و این اثر تا چندین ماه دوام دارد.
از بین بردن چروک های پیشانی و لیفت ابروها:

تزریق ژل

تزریق ژل
با تزریق ژل پیری را به تعویق بیندازید!!!
یکی دیگر از روش های زیبایی ، تزریق ژل است. (گاها به عنوان پروتز هم نام برده می شود) ژل ها موادی حجم دهنده هستند که دارای هیالورونیک اسید بوده و باعث حجم دادن به لب ، گونه ها ، سینه و هم چنین از بین برنده چروک ها نیز هستند که از مزایای آن ها میتوان به سفتی و چسبندگی مناسب زیر پوست و بافتی یکسان با پوست ، اشاره کرد.
عوامل زیادی که بر پیری پوست صورت تاثیر دارند شامل افزایش سن ، نور خورشید ، وراثت ، مسائل ژنتیکی و استرس می باشد ، که همه ی این موارد باعث از بین بردن چربی مناسب زیر پوست ، چروک ، افتادگی و شل شدن پوست می شوند.
با تزریق ژل یا فیلر می توانید تا درصد زیادی از مشکلات ذکر شده را به راحتی حل کنید.
ژل ها موادی مبتنی بر کلاژن هستند که باعث لیفت صورت و جوان سازی می شوند.
تزریق ژل در یک یا 2 جلسه در مطب پزشک زیبایی به صورت سر پایی ، بدون درد و سریع انجام می شود. میزان ژل بستگی به محل تزریق و نظر پزشک دارد.
به طور کلی ، این روش برای افرادی که مایل به انجام عمل های جراحی سخت با هزینه های زیاد نیستند ، بهترین انتخاب و گزینه است.
کاربرد های دیگر تزریق ژل:
حجم دهی به گونه
حجم دهی به چانه
برجسته کردن لب ها
زاویه دادن به صورت
کاهش گودی و یا تیرگی زیر چشم
بر طرف کردن خط خنده
حتی جالب است بدانید که تزریق ژل فقط برای صورت نیست ، بلکه برای جوان سازی پوست دست و بر طرف کردن فرم کج یا قوز بینی هم کاربرد بسیار مفیدی دارد.
اگر تزریق ژل یا فیلر با سلیقه ی شما یکسان نبود و یا بعد از انجام آن پشیمان شدید ، با مشورت کامل با پزشکتان ، میتوانید به فرم اولیه ی صورتتان دست پیدا کنید و با ماده ای حلال اثرشان را از بین برد.

راینوپلاستی

رینوپلاستی
رینوپلاستی عمل جراحی برای تغییر شکل بینی شما با اصلاح استخوان یا غضروف است. که یکی از انواع رایج جراحی پلاستیک است.
دلایل انجام رینوپلاستی
مردم از این عمل برای ترمیم بینی خود بعد از جراحت ،اصلاح مشکلات تنفسی ،یا نقص مادرزادی یا به علت این که از ظاهر بینی خود رضایت ندارند استفاده می کنند. تغییراتی که ممکن است جراح بر روی بینی شما حین عمل انجام دهد عبارتند از:
تغییر در اندازه
تغییر در سایز
صاف کردن پل
تغییر شکل نوک بینی
تنگ کردن سوراخ بینی
اگر رینوپلاستی را ترجیحا برای بهبود ظاهر انجام می دهید باید صبر کنید تا استخوان بینی شما کاملا رشد کند. با این حال، اگر شما به دلیل اختلال تنفسی عمل جراحی را انجام دهید، جراحی زیبایی بینی ممکن است در سن کمتر انجام شود.
عوارض رینوپلاستی
تمام جراحی ها دارای عوارضی هستند، از جمله عفونت، خونریزی، یا واکنش بد به بیهوشی. رینوپلاستی ممکن است خطر ابتلا به این بیماری ها را نیز افزایش دهد:
مشکلات تنفسی
خونریزی بینی
بی حس شدن بینی
بینی نامتقارن
به جا ماندن اثر زخم
گاهی اوقات بیماران از عمل جراحی خود راضی نیستند. اگر می خواهید جراحی دوم را انجام دهید، باید قبل از اینکه دوباره عمل کنید، بینی تان کاملا ترمیم شده باشد. و این ممکن است یک سال طول بکشد.
آماده شدن برای عمل رینوپلاستی
ابتدا باید جراح مناسب را انتخاب کنید و با او درباره اینکه چرا می خواهید این عمل را انجام دهید صحبت می کنید. جراح تاریخچه پزشکی شما را بررسی می کند و از هرگونه دارو یا داروهایی که مصرف می کنید سوال می پرسد. اگر مبتلا به هموفیلی باشید، یعنی اختلالی که باعث خونریزی بیش از حد می شود ،جراح احتمالا با جراحی انتخابی مخالفت می کند. جراح شما یک معاینه فیزیکی از بینی تان انجام می دهد و ممکن است برایتان آزمایش خون تجویز کند. همچنین اگر جراحی اضافی دیگری به طور همزمان نیاز داشته باشید را بررسی می کند. به طور مثال بعضی از افراد جراحی تقویت چانه را نیز همزمان انجام می دهند. این مشاوره همچنین شامل عکاسی از بینی شما نیز می باشد. این تصاویر برای ارزیابی نتایج درازمدت شما مورد استفاده قرار می گیرد و ممکن است حین عمل جراحی به آن رجوع شود. از هزینه های عمل جراحی مطمئن شوید. اگر رینوپلاستی شما به دلایل زیبایی باشد، احتمالا مقدار بیمه کمتری به آن اختصاص می یابد. برای دو هفته قبل و دو هفته بعد از عمل جراحی، باید از داروهای ضدافسردگی حاوی ایبوپروفن یا آسپیرین اجتناب کنید. این داروها روند انعقاد خون را کاهش می دهد و می تواند باعث خونریزی بیشتری شود. اجازه دهید جراح شما بداند چه داروها و مکمل هایی را مصرف می کنید، چون آنها می توانند در مورد اینکه آیا آن داروها را ادامه دهید یا نه، به شما توصیه کنند. سیگاری ها از جراحی بینی رنج می برند، زیرا سیگار روند بهبود را کند می کند. نیکوتین عروق خونی شما را کاهش می دهد و باعث کاهش رسیدن اکسیژن و خون به بافت های درمانی می شود. ترک سیگار قبل و بعد از جراحی می تواند به روند بهبودی کمک کند.
بهبودی بعد از رینوپلاستی
بعد از جراحی ممکن است پزشک یک اسپلینت فلزی یا پلاستیکی بر روی بینی شما قرار دهد. اسپلینت کمک می کند که بینی شما شکل ظاهری جدید خود را حین التیام یافتن حفظ کند. بسته به این که جراحی شما با بی حسی انجام شود یا بی هوشی مدت زمان ماندن در بیمارستان متفاوت است. معمولا چند ساعت بعد از جراحی بی حسی بیمار مرخص می شود و برای عمل بی هوشی این مدت زمان بیشتر می شود. معمولا یک هفته بعد از جراحی جراح پانسمان را در می آورد. و اگر بخیه های قابل جذب نداشته باشید آن را هم پزشک بعد از یک هفته در می آورد. تا چند روز بعد از جراحی ممکن است خونریزی داشته باشید و همچنین دچار سردرد شوید و صورتتان متورم و کبود شود. که پزشک برایتان داروی ضد درد تجویز می کند.
تا چند هفته بعد از عمل جراحی از انجام اعمال زیر باید پرهیز کنید:
شنا کردن
فین کردن
جویدن بیش از حد
خنده، لبخند زدن، و یا دیگر موارد که نیاز به حرکت زیادی دارند.
کشیدن لباس بر روی سر
گذاشتن عینک
مسواک زدن با شدت
به ویژه در مورد آفتاب گرفتن مراقب باشید.در معرض آفتاب بودن بیش از حد می تواند به طور دائم پوست اطراف بینی تان را دچار تغییر رنگ کند.
می توانید ظرف مدت یک هفته به کار یا دانشگاه برگردید.
به خاطر داشته باشید که مراقبت های بعد از عمل رینوپلاستی مهم است.
نتایج رینوپلاستی
اگر چه رینوپلاستی یک روش نسبتا ایمن و آسان است، اما درمان آن می تواند طول بکشد. نوک بینی شما مخصوصا حساس است و می تواند برای ماه ها متورم شود. و در طی چند هفته ممکن است به طور کامل بهبود یابد، اما بعضی از اثرات آن می تواند به مدت چند ماه به تعویق بیفتد. این مدت زمان می تواند یک سال تمام باشد تا شما بتوانید نتیجه نهایی عمل جراحی را کاملا درک کنید. در نهایت باید بگوییم تغییر بینی زیبایی کل صورت را تحت تاثیر قرار می دهد و ممکن است بعضی از جراحان با قیمت کمتر این کار را انجام دهند ولی شما باید در این مورد وسواس به خرج دهید و جراح مناسبی را برای عمل بینی خود انتخاب کنید. برای دکتر جلیل کرم نژاد زیبایی و سلامتی بیماران حائز اهمیت است و به هر فرد کمک می کند متناسب با خواسته اش بهترین تصمیم را بگیرد.

عمل رینوپلاستی (عمل زیبایی بینی)

عمل رینوپلاستی (عمل زیبایی بینی)
انگیزه برای رینوپلاستی تغییر حالت بینی ،بهبود تنفس یا هردو می باشد. قسمت فوقانی بینی استخوان است و قسمت پایین غضروف است با عمل رینو پلاستی می تواند استخوان ،غضروف یا پوست را تغییر دهد.در هنگام عمل رینوپلاستی در مرکز زیبایی دکتر جلیل کرم نژاد به نکات دیگر صورت شما توجه می شود.
رینو پلاستی در 15 سال گذشته افزایش چشم گیری داشته است و افرادی که عمل میکنند اکثرا زیر چاقو به دنبال ستاره های مورد علاقه خود می باشند. اکثر مردان با وجود بزرگی بینی ممکن است با آن مشکلی نداشته باشند و اکثر مراجعه کنندگان ما خانم ها هستند و به دنبال کوچک کردن بینی خود هستند. عمل رینوپلاستی برای هر فرد با توجه به اناتومی و هدف ان شخص متفاوت است.
آیا عمل رینوپلاستی تحت پوشش بیمه هست؟
در بعضی از موارد بلی،اگر عمل شما فقط زیبایی نباشد و به دلیل سلامتی شما باشد از قیبل نقض مشکلات مادرزادی یا تنفسی بعضی از بیمه ها این عمل را تحت پوشش خود قرار می دهند.
آیا عمل رینو پلاستی عوارض دارد ؟
بله هر عملی دارای عوارض می باشد ،عمل رینو پلاستی هم ممکن است عوارضی داشته باشد این عوارض از قبیل:
⦁ خونریزی
⦁ عفونت
⦁ یک واکنش نامطلوب به بیهوشی
⦁ که تمام موارد بالا می تواند با مراقبت هایی که در مرکز زیبایی دکتر کرم نژاد انجام می شود و مراقبت های بعد از عملی که اموزش داده می شود با درصد بالایی کاهش یابد.
داروها و رژیم غذایی بعد از عمل رینوپلاستی:
بعد از عمل باید از داروهایی که حاوی اسپرین یا ایبوپروفن هستند اجتناب کنید . این داروها ممکن است که خونریزی را افزایش دهند.وهمچنین از داروهای گیاهی بپرهیزید فقط از داروهایی که دکتر تجویز کرده است مصرف کنید.اگر سیگاری هستید بعد از عمل به هیچ عنوان سیگار نکشید زیرا ممکن است باعث عفونت در بدنتان بشود. همچنین بهتر است از مصرف نمک بپرهیزید

زاویه سازی و فرم دهی فک

زاویه سازی و فرم دهی فک
کوچک کردن فک کمک می کند که سیمای فرد در قسمت پایین صورت کشیده تر به نظر برسد. فکی که به شکل مربع و توپر است معمولا مردانه تر به نظر می رسد.
اگر قسمت پایین چهره پهن باشد، گویا فک به شکل مربع و ظاهر طبیعی زاویه فک کج است.
فک پهن می تواند به علت بزرگی ماهیچه هایی که برای جویدن استفاده می شود همانند ماهیچه های ماستر باشد. جویدن بیش از حد آدامس ،فشار دادن دندان و ... می تواند به بزرگ شدن ماهیچه های فک و میل به کاهش فک کمک کند.
با اینکه فک های برجسته یا مربعی اغلب می تواند برای بسیاری از مردان جز ویژگی های مطلوب محسوب شود ،ولی فک پهن باعث عدم هماهنگی چهره در مردان و زنان است و همچنین شکل ناخوشایند مردانه ای را برای زنان به ویژه اگر کمی عدم تقارن نیز وجود داشته باشد به وجود می آورد.
کوچک کردن فک به چند روش انجام می شود؟
کوچک کردن فک در واقع با دو روش بدون جراحی و با جراحی انجام می شود.
در روش با جراحی از طریق استئوتومی زاویه فک پایین و کانتور استخوانی این مشکل درمان می شود. هنگامی که فک مربعی با یک چانه ضعیف ترکیب می شود، تعادل چهره بدتر می شود و بی قوارگی افقی عمودی قسمت پایین صورت برجسته می شود.
برای اصلاح این مشکل ترکیبی به طور همزمان زاویه فک پایین پیشانی با یک استئوتومی منحنی یا مماسی برداشته شده و استخوان زاویه فک پایین به عنوان استخوان متقابل برای پیوند چانه بعد از استئوتومی افقی چانه مورد استفاده قرار می گیرد.
از سال 1991 تا 1998 ،33 بیمار به طور پی در پی با زاویه فک پایین و چانه کوتاه تحت این عمل جراحی قرار گرفتند. ظاهر مربع پایین صورت به شکلی ظریف تر، تخم مرغی و نازک تر تبدیل شد. میانگین حرکت افقی عمودی چانه به ترتیب 3/4 و 7 میلیمتر بود. نتایج زیبایی در طی دوره پیگیری 6 ماه تا 6 سال در 30 مورد رضایت بخش بود.
روش های بدون جراحی برای کوچک کردن فک بیمارانی که عضلات فک بزرگ شده به علت فعالیت بیش از حد و استفاده بیش از اندازه دارند، ساخته شده است.
کوچک کردن فک بدون جراحی در مطب پزشک با استفاده از تکنیک های حداقل تهاجمی انجام می شود. برای عضلات فک بیش از حد بزرگ شده، کوچک کردن فک را می توان بدون نیاز به جراحی با استفاده از بوتاکس یا دیسپورت درمان کرد. این کار توسط تزریق بوتاکس یا دیسپورت دقیقا در ناحیه عضله فک بزرگ شده انجام می شود که باعث آرام شدن ماهیچه ها، کاهش فعالیت ماهیچه فک و کاهش استفاده از عضله های فک و روی هم رفته باعث کوچک شدن فک می شود.
در بعضی از موارد ممکن است لازم باشد برای رسیدن به فک کوچک شده قابل توجه و رسیدن به نتیجه مطلوب تر برای ظاهر متعادل که متناسب با ساختار صورت شما باشد چند بار درمان صورت گیرد.
اندازه فک با استفاده از روش کوچک کردن بدون جراحی عموما در عرض چند هفته بعد از درمان شروع به تغییراتی کاملا مشخص می کند.
دکتر جلیل کرم نژاد یکی از بزرگترین جراحان در زمینه جراحی پلاستیک و زیبایی است که در مرکز زیبایی خود در تهران با هدف ایجاد صورتی ظریف و همچنین ایجاد ظاهری متعادل به خصوص برای زنان این عمل را انجام می دهد.
منابع: https://journals.lww.com/plasreconsurg/Citation/2001/07000/Surgical_Correction_of_the_Face_with_the_Square.36.aspx https://www.kimberlyleemd.com/non-surgical/non-surgical-jaw-reduction/

عمل ابدومینوپلاست

عمل ابدومینوپلاست:
برای زیبایی شکم عمل ابدومینوپلاستی انجام می شود . این عمل برای بد شکلی و نازیبایی شکم انجام می شود. ابدومینو پلاستی اقدامی تهاجمی جهت صاف و کشیده کردن شکم به وسیله خارج کردن پوست وچربی اضافی و سفت کردن عضلات شکم می باشد.
عمل ابدومینو پلاستی برای چه کسانی مناسب است؟
عمل ابدومینوپلاستی بهتر است با چشمانی باز انجام شود و این عمل برای افرادی مناسب است که ورزش و رژیم را امتحان کرده اند و به وزن ایده آل خود نرسیده اند و افزایش وزن هم ندارند.
بهترین افرادی که مناسب عمل ابدومینو پلاستی هستندکه دارای شکم بزرگ هستند و پوست شکمشان اویزان است و با ورزش و رژیم رفع نمی شود و بقیه اندام آنها متناسب است . این عمل برای خانم هایی که بارداری های متعددی داشتند و فرم شکمشان تغییر کرده است مناسب می باشد و همینطور برای افرادی که چاقی و لاغری مکرر داشتند و پوستشان خاصیت ارتجاعی خودش را از دست داده است مناسب می باشد.
چه کسانی نباید عمل ابدو مینو پلاستی را انجام دهند؟
افرادی که تصمیم به لاغری شدید دارند یا خانم هایی که قصد بارداری دارند نباید عمل ابدومینو پلاستی انجام دهند زیرا شکم به حالت قبل از عمل باز می گردد.
ایا ابدومینو پلاستی دارای عوارض است؟
عمل ابدومینو پلاستی مانند سایر عمل های دیگر دارای عوارض میباشد .عوارضی شامل:
⦁ عفونت
⦁ خونریزی
⦁ اختلال در ترمیم زخم
⦁ از دست دادن پوست
⦁ عوارض بیهوشی
⦁ ناقرینگی
⦁ توروم طولانی مدت در پاها
برای نتیجه عمل ابدومینو پلاستی باید یک سال صبر کنید ،روند ترمیم زخم حدود یک سال طول می کشد.در ابتدا پس از عمل ابدومینو پلاستی ، زخم ظاهر خوبی دارد بعد از گذشت یک الی دوماه زخم قرمز تیره می شود و بدترین حالت ممکن است در 3-5 ماه پس از عمل ابدومینوپلاستی است بعد از ان جای زخم کمرنگتر میشود بطوریکه بعد از یک سال فقط یک خط باریک به جا می ماند.

عمل زیبایی بینی

عمل زیبایی بینی
بینی یکی از اعضای مهم صورت است و چون در مرکز صورت قرار دارد نقش زیادی در زیبایی افراد ایفا می کند. با یک تغییر کوچک در بینی ، می توانید تفاوت زیادی را در صورتتان شاهد باشید!
عمل زیبایی بینی یکی از رایج ترین عمل های زیبایی در کشور ماست که علاقه مندان بسیار زیادی دارد.
با جراحی پلاستیک بینی به راحتی می توانید به فرم دلخواه بینی تان دست پیدا کنید.
عمل جراحی بینی جزو عمل های زیبایی محسوب می شود که برای اصلاح عیوب بینی به کار می رود. عیوبی مانند : قوز بینی ، پهن بودن بینی ، پولیپ داشتن ، بینی افتاده ، فاصله ی خیلی کم یا خیلی زیاد بین بینی و لب ها ، انحراف و ...
این نوع عمل به 2 روش باز و بسته تحت بیهوشی کامل انجام می شود ( برای این نوع عمل ، بیهوشی کامل بهتر از بیهوشی موضعی است ، اما باز هم بستگی به نظر جراح زیبایی بینی تان دارد ) و این که کدام روش مناسب بینی شماست ، به تشخیص جراح زیبایی بینی وابسته است هم چنین فراموش نکنید که نوع و کیفیت پوست شما تاثیر بسیار زیادی در نتیجه ی نهایی عمل خواهد داشت.
در روش بسته ، از خارج و بیرون از بینی هیچ برشی داده نمی شود و همه ی برش ها از داخل بینی خواهد بود و رد بخیه ای در کناره های بینی شما نخواهد ماند.
مزیت روش باز نسبت به روش بسته ، دید بهتر و راحت تر پزشک برای انجام تغییرات لازمه است اما روش بسته دوران نقاهت کوتاه تر ، تورم و زمان عمل کم تری دارد.
به طور کلی ، عمل بینی با دست یافتن به استخوان و تیغه ی بینی و غضروف ها به روش باز یا بسته است. می توان قوز استخوانی یا غضروفی بینی را اصلاح کرد و با افزایش یا کاهش بافت ها ، نقایص گوناگون دیگر را تا حد زیادی رفع کرد.
بینی ایده آل برای خانم ها:

بینی ایده آل برای آقایان:

عمل بینی گوشتی در مرکز زیبایی دکتر جلیل کرم نژاد

عمل بینی گوشتی در مرکز زیبایی دکتر جلیل کرم نژاد:
مراقبت های بعد از عمل بینی گوشتی مانند بینی استخوانی است که باید رعایت شود . بعد از جراحی شما باید استراحت کنید و سر بالاتر از سینه شما باشد برای اینکه از توروم و خونریزی را کاسته شود . خونریزی ناگهانی و تخلیه مخاط بعد چند روز از عمل طبیعی است برای جلوگیری از اینکه خونریزی شما بیشتر شود بهتر است موارد زیر را رعایت کنید:
⦁ اجتناب از فعالیت های شدید مانند ایروبیک .
⦁ بهتر است چند روز اول حمام نروید .
⦁ برای جلوگیری از یبوست بهتر است از غذاهای فیبر دار استفاده کنید یبوست شما را میتواند تحت فشار قرار داده وفشار بر محل جراحی وارد شود .
⦁ اجتناب از لبخند و خنده.
⦁ مسواک زدن به ارامی انجام شود.
⦁ بهتر است از لباسهای جلو باز استفاده شود .
⦁ مراقب باشید که بینی تان ضربه نخورد زیرا ممکن است غضروف بینی تان جا به جا شود .
⦁ در بینی های گوشتی علاوه بر نکات بالا ممکن است دکتر کورتون تجویز کند.
جراحی بینی گوشتی به صورت میلی متری انجام میشود و تفاوت بسیاری در ظاهر شما دیده می شود و در اکثر موارد مراجعه کنندگان در مرکز زیبایی دکتر جلیل کرم نژاد راضی هستند ولی در بعضی از موارد بیماران تغییرات جزیی را کافی نمی دانند و اصرار به جراحی دوم دارند که در این صورت باید یک سال از عمل اول بگذرد زیرا بینی شما طی این مدت امکان دارد تغییر کند.
آیا عمل بینی گوشتی برگشت دارد؟
با تکنیک های قدیمی تر کاری برای بینی های گوشتی نمی شود انجام داد و یا در اکثر موارد به دلیل غضروف ضعیفی که بینی گوشتی دارد بینی به سمت پایین کشیده می شود ولی در مرکز زیبایی دکتر جلیل کرم نژاد با تقویت غضروف بینی گوشتی دیگر شاهد این موارد نمی باشیم .

لیپوساکشن

انواع مختلفی از متد های لیپوساکشن وجود دارد :
۱- لیپوساکشن کلاسیک
در این روش مقادیری از محلو ل تامست (tumescent)در برجستگی های چربی و سلولیت ها تزریق میگردد این محلول حاوی بیکربنات سدیم ، اپی نفرین و لیدوکایین می‌باشد وپس از مکث زمانی حدوداً ۲۰ الی ۳۰ دقیقه اقدام به ساکشن چربی می شود در این روش پس از ایجاد برش‌های کوچک( چند میلی متر) در پوست ،لوله های فلزی( کانولا) را وارد نسج چربی نموده و انتهای دیگر لوله را از طریق یک لوله‌مخصوص به دستگاه ساکشن وصل می نماییم و اقدام به‌ساکشن می کنیم این روش بی خطر است و چربی حاصله را پس ازسانتریفیوژ می توان در نقاطی از بدن که می خواهیم تزریق می کنیم ( برای مثال در گونه و یا باسن وسینه ها)
۲- لیپوماتیک
دراین روش ساکشن کانولا در بافت چربی با ایجاد حرکات افقی عمودی و چرخشی باعث آزاد شدن وشکستن بافت چربی شده و سپس اقدام به ساکشن می کنیم این روش کم خطر است واز چربی حاصله می توان برای تزریق چربی هااستفاده کرد( fat trance fusion)
۳- کرایو لیپولیز
در این روش با ایجادسرما با کمک گاز co2 و N2 می‌شود ( کرایو لیپولیز) و چربی تخریب می گردداز عوارض این روش ایجادسوختگیها و نکروز پوست است .
۴-لیپو ساکشن با کمک اولتراسوند(U A L)
این هم روش دیگری است که با کمک امواج اولتراسونیک برای تخریب‌چربی استفاده نموده و لیپوساکشن انجام شود‌
۵-لیزر لیپولیز (L A L)
که با کمک اشعه لیزر که باعث شکسته شدن سلول های چربی و آب کردن آنها می شود،اقدام به لیپوساکشن می شود
۶- متدهای دیگری هم مثل Body jet و اولترا زد( ultra z) هم هستند که نسبتا پر عارضه‌اند و ما از آن استفاده نمی کنیم.
کارهای قبل از عمل
پس از گرفتن شرح حال جراح ابتدا روی پوست بیمار و در نواحی که‌ می خواهد لیپوساکشن انجام دهد را با خطوطی مشخص می کند وپس از آن محلول تامسنت را تزریق می کند و پس از مکث حدود ۳۰ دقیقه ای اقدام به لیپوساکشن می کند
موارد کاربرد لیپو ساکشن
بایستی توجه داشت که لیپوساکشن برای لاغر شدن نیست بلکه روشی است برای تخلیه موضعی چربی ها و سلولیت های چربی که باعث ایجاد اندامی متناسب تر می شود ( برای مثال شکم وپهلو وقسمت های خارجی و داخلی ران‌ و یا پشت ) پس این عمل برای افراد چاق کاربرد چندانی ندارد و نیز برای کسانی که بیماری‌های قلبی وعروقی و ‌سابقه اسیکمی مغزی ویا قلبی دارند ممنوع است و نیز کسانی که مصرف اسپرین ویا پلاویکس ( plavix) دارند‌قبل از عمل بایستی ۱۰ روز از مصرف اسپرین وپلاویکس خودداری نمایند از عوارض لیپوساکشن می توان به عفونت‌و یا شوک در اثر کم خونی ‌مهم تر از همه آمبولی چربی را ذکر کرد از عوارض دیگر آن کبودی موقت و یا ماندگاری‌ پوست ونیز تورم‌زودگذر‌ و یا دایم پوست‌ را نام برد.
کارهای قبل از عمل
پس از گرفتن شرح حال جراح ابتدا روی پوست بیمار و در نواحی که‌ می خواهد لیپوساکشن انجام دهد را با خطوطی مشخص می کند وپس از آن محلول تامسنت را از تزریق می کند و پس از مکث حدود ۳۰ دقیقه ای اقدام به لیپوساکشن می کند سپس در صورتی که بخواهد از چربی حاصله که( بایستی به صورت استریل گرفته شود) در جای دیگری مثل گونه صورت باسن و پستان تزریق نماید چربی را در. دور ۱۵۰۰ در دقیقه به مدت ۶۰ ثانیه سانتریفوژ کرده و سپس اقدام به تزریق می نماید.تزریق چربی برای حجم دهی برای گونه ها ،باسن ، ‌صورت ‌و چانه ونیز حجم دادن به سینه خانم هاانجام می شود